Özçete Otomotiv, 1977’den bugünümüze kadar gelen yedek parça tecrübesi ve büyüyen gelişen işlem hacmi ile PSA Türkiye’nin en büyük partnerlerinden biri iken, PSA Türkiye’nin araç satış politikasındaki değişiklik ile artık Bayiler aracılığı ile satış yapılacağı kararlaştırılmıştır.

O zamana kadar PSA Türkiye’nin kendi mülkü ve aynı zamanda bayisi olarak faaliyet gösterdiği TEK OTO firması faaliyetlerine son vererek bayilik hakkı Özçete Şirketler Grubu’na devredilmiştir.2014 yılında Öztek motorlu araçlar A.Ş kurularak Çekmeköy Sancaktepe ’deki Plaza binası PSA Türkiye’den satın alınmış ve araç satış , araç servis ve 2. el faaliyetlerine başlanmıştır.

Söz konusu tesis yaklaşık 4.000 m2 kapalı alana sahip olup, ayrıca yine mülkiyeti Öztek Motorlu A.Ş ye ait olmak üzere yaklaşık 2.500 m2 alana sahip bir araç park alanı Plaza binamızın arkasında faal olarak kullanılmaktadır.

Kuruluşunu takip eden yıllar boyunca işlem hacimleri artarak sürdüren Öztek Motorlu Araçlar A.Ş şirketin büyüme stratejileri doğrultusunda İstanbul Anadolu yakası Kartal’da bulunan plaza binamız 2017 yılında Öztek Motorlu A.Ş tarafından satın alınarak İstanbul’daki ikinci satış noktası olarak faaliyete başlamıştır.Söz konusu tesisler 8.500 m2 kapalı alana sahip bünyesinde araç satış plaza alanı, ikinci el satış alanı, hasar alanı, servis alanı, yedek parça, aksesuar satış noktalarını da barındıran full servis hizmet verilen tesistir.


http://www.oztekoto.com.tr