Şirketler grubumuzun ilk firması olan Özçete Otomotiv A.Ş.’nin kuruluş temelleri 1977 yılına kadar dayanmaktadır. ülkemizde otomobil kullanıcı ve sahiplerinin elle sayılır kadar az olduğu yıllarda Adana da bir kaporta servis atölyesi olarak kurulmuştur. Kuruluş bir aile şirketi olma özelliğinde olup ÖZÇETE kardeşler tarafından gerçekleştirilmiştir,bu ortaklık yapısı günümüzde halen devam etmektedir.

      Ülkemizin değişen ve gelişen koşullarına uygun hareket etmeyi kendisine bir yaşam felsefesi olarak kabul edinen şirketimiz, o yıllarda Türkiye nin iç ve dış ticarette gösterdiği atılımlardan da etkilenerek ,otomobil yedek parçaları satmak amacı ile 1985 yılında perakende sektöründe faaliyet gösterme kararı almıştır.

     Bu karar ile birlikte eş zamanlı olarak o dönemdeki adı ile Otosan A.Ş’nin FORD araçları için yedek parça satış bayiliğini de almıştır.Yedi yıllık bir servis tecrübe ve birikimi ile perakende sektörüne geçen şirketimiz,yaklaşık on iki yıl boyunca sektörde başarılı satışlar gerçekleştirmiş ve bayiliğini yürüttüğü FORD markası ile ilgili yedek parça satışlarında üst seviye de bölgesinde temsil etmiştir.

      Şirketimiz 40 yılı aşkın otomobil yedek parça sektöründe sahip olduğu tüm tecrübe ve birikimlerini ilk günkü kuruluş heyecanından hiçbir şey kaybetmeden her geçen gün artan bir ivme ile yatırımlarına devam etmektedir.Bu aynı zamanda işimize ve insanımıza olan sonsuz bir güvenin de sonucudur.


http://www.ozcete.com.tr